HUDBA, SVOBODA A ÍRÁN

PENDL – Ostravská klubová noc 2018 ve spolupráci s Europe Direct Ostrava přináší diskusní scénu s podtitulem Hudba, svoboda a Írán, která proběhne 23. 2. od 16:30 v centru PANT! Aktuální informace naleznete na Facebooku:  www.facebook.com/events/1959518214078130/ 

Letos zavítáme za hudbou na zcela jiný kontinent. Írán a hudba? Írán a svoboda? Pojmy, pod nimiž si těžko představíme něco konkrétního. My Vám je tak trochu přiblížíme … 

V první části promítneme snímek ÍRÁNSKÝ RAVE, který ukazuje revoltu mladých lidí toužících po svobodné hudební tvorbě bez cenzury. Mladí kluci Araš a Anúš nám na svém příběhu ukáží, jak funguje cenzura, jak funguje ilegální undergroundová tvorba, jak musí mladí lidé čelit rozhodnutím, které ovlivní zbytek jejich života a to, zda bude svobodný či nesvobodný a zda vůbec bude v Íránu. 

Ve druhé častí pak povykládá své zážitky a svůj příběh Íránec SOHEIL SHADLOO, který chtěl svobodně tvořit, a tak se rozhodl ze své rodné země emigrovat a usadit se v České republice, konkrétně v Brně. 
Dotkneme se krom hudby témata svobody života v Íránu, fungování systému, vlivu náboženství na každodenní život, emigraci, sociální vazby, ale především je to příležitost zeptat se na autentický život Íránců. 

Moderovat a tlumočit nám bude krásná ANNA BANGOURA, herečka, moderátorka a tlumočnice. 
Vstup je ZDARMA (lze přispět dobrovolným vstupným).